Wybielanie - pytania i odpowiedzi

Czym jest wybielanie zębów?

Jest to metoda, która sprawi, że Państwa zęby będą jaśniejsze niż dotychczas. Znikną z nich przebarwienia i osady. Zabieg przeprowadzony pod kontrolą stomatologa jest całkowicie bezpieczny i komfortowy.

Jakie są przyczyny przebarwień?

Do najczęstszych przyczyn należy spożywanie produktów inicjujących powstawanie osadów nazębnych (kawa, herbata, cola, nikotyna), antybiotyki, urazy, obumarcie zęba, zmiany pochodzenia genetycznego oraz związane z wiekiem pacjenta.

Kto może korzystać z systemu wybielającego?

Prawie każdy. Jest jednak kilka przypadków kiedy lecznie może nie być skuteczne. Dentysta zakwalifikuje Państwa do przeprowadzenia kuracji po zbadaniu uzębienia. Niewyleczone stany zapalne tkanek miękkich jamy ustnej są bezwzględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia procesu.

Czy ten proces jest bezpieczny?

Długoletnie testy i kilkuletnie już badania kliniczne wykazały, że wybielanie zębów nadtlenkiem karbamidu pod kontrolą dentysty jest całkowicie bezpieczne zarówno dla zębów jak i dla dziąseł. Nie powoduje demineralizacj ani też rozmiękczenia szkliwa.

Jak to działa?

Poprzez kontakt powierzchniowych warstw zęba z substancją aktywną żelu wybielającego następuje reakcja biochemiczna rozjaśniająca szkliwo i zębinę. Struktura zębów nie ulega zmianie, jedynie ich kolor staje się jaśniejszy.

Jak długo to trwa?

Wyniki są zwykle widoczne już po pierwszej nocy. Najlepsze efekty przeważnie osiąga się kiedy proces jest kontynuowany przez 10-14 nocy.

Czy są działania uboczne?

Niektórzy pacjenci doświadczają podczas leczenia nietypowej nadwrażliwości na zimno. Inni zgłaszają czasowe podrażnienia dziąseł objawiające się zaczerwienieniem.
Bardzo ważne jest, aby kuracja była przeprowadzana pod nadzorem stomatologa.
Wybielanie nie jest zalecane kobietom w ciąży.

Jak długo utrzymują się efekty leczenia?

Zależy to od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Dla utrzymania jasnego koloru zębów proponujemy co pół roku użyć żelu wybielającego przez jedną lub dwie noce.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń - tel. (58) 556 01 61

Więcej informacji